WYDARZENIE uczniowie

KLASY CZWARTE NA FESTIWALU NAUKI

W piątek 25.05. br. klasy czwarte udały się na rybnicki kampus, aby uczestniczyć w Festiwalu Nauki. Każda klasa miała inny plan wycieczki.

Gdy doszliśmy na miejsce, przydzielono nam przewodniczkę i numer „36”. Pierwszą atrakcją był wykład pana Tomasza Rożka o sztucznej inteligencji. Następnie oglądaliśmy za pomocą teleskopu anteny na budynkach Rybnika i układaliśmy „kosmiczne puzzle”. Wzięliśmy także udział w lekcji bankowości: układaliśmy karteczkowe domino z przysłowiami dotyczącymi pieniędzy, oszczędzania itp. Na koniec przeszkolono nas w zakresie pierwszej pomocy. Uczyliśmy się bezpiecznie przenosić rannego z pomocą noszy, opatrywać rany i przeprowadzać resuscytację osoby nieprzytomnej, czyli masaż serca i sztuczne oddychanie.

Festiwal Nauki wszystkich bardzo zaciekawił i tylko szkoda, że nie mogliśmy uczestniczyć w większej ilości atrakcji.

Maja Karwot z IVa