WYDARZENIA uczniowie

CO SŁYCHAĆ W KLASIE II A? - MARZEC

To marcowi zima w głowie,
to wiosenne harce,
chce być lutym albo kwietniem,
byleby nie marcem

Już marzec i na dobre zawitała wiosna! Świat się budzi do życia!
A co u nas? Jak zwykle coś się działo...

1. 1 marca obchodzono w naszej szkole Dzień św. Dawida. Julka Hapeta wykonała na tę okoliczność, największego pora, symbol Walii i została nagrodzona w konkursie plastycznym.
2. W ramach Programu Edukacji Medialnej Kino Szkoła byliśmy w TZR na filmie pt. "Bil i Ptyś”. Film, uzmysłowił wielu z nas, że zwierzę to nie zabawka. Uczył odpowiedzialności za zwierzęcego przyjaciela.
3. W środę 8 marca obchodziliśmy w klasie Dzień Kobiet!
4. Martyna, Borys i Kajetan zostali wyróżnieni w Regionalnym Konkursie „Czytam, bo…” i wraz z panią Ewą Łopatką powędrowali do ZSU po odbiór nagród i dyplomów.
5. Największym naszym sukcesem miesiąca był rywalizacja z trzecimi klasami w turnieju DWA OGNIE. Mimo, że jesteśmy o rok młodsi, pokonaliśmy trzy klasy, zajmując pierwsze miejsce!!!
6. Marzec obfitował w tematy poświęcone zdrowiu i ogromnej roli ruchu w prawidłowym rozwoju organizmu. Martynka zaprosiła do klasy swoją ciocię, która przeprowadziła dla nas bardzo ciekawą lekcję, poświęcona profilaktyce higieny jamy ustnej!
7. W ramach akcji Rodzice czytają w naszej klasie, odwiedziła nas siostra Igora, czytając opowiadania Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy?”
8. Tosia i Emilka były przedstawicielkami klasy w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Tosia zajmując pierwsze miejsce reprezentować będzie szkołę w Konkursie Rejonowym Recytatorskim.
9. W ostatnim tygodniu uczestniczyliśmy w naukach rekolekcyjnych, które poprowadził dla nas nasz ulubiony ksiądz Andrzej.
10. W środę złożyliśmy sobie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Uczniowie klasy 2a