ROZPOCZĘCIE uczniowie

PIERWSZA LEKCJA

Rozpoczęcie roku szkolnego to szczególny dzień dla pierwszaków.

Najpierw najmłodsi uczniowie naszej szkoły, razem ze starszymi kolegami i koleżankami, zebrali się w sali gimnastycznej i wysłuchali przemówienia pani dyrektor Jolanty Rocznik.

Później, wraz z rodzicami, uczestniczyli w pierwszej lekcji, podczas której przywitali się z wychowawczynią, „zabawowo-zadaniowo” przedstawiali się, otrzymali zestaw podręczników oraz ćwiczeń i uczyli się je rozpoznawać. Szukali też odpowiedzi na pytanie „Dlaczego chodzimy do szkoły”, słuchali czytanej przez nauczyciela lektury pt. „Jacek, Wacek i Pankracek” Miry Jaworczakowej i odpowiadali na zadawane pytania. Chętni uczniowie pięknie odczytali pierwsze „Nacobezu” z Oceniania Kształtującego. I na koniec – wszyscy częstowali się, współpracując w parach, wafelkami „WW”, czyli… „Witam Was!”.

wych. Mirosława Skowronek