KONKURS uczniowie

ENERGIA WODY – WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU

W ramach projektu „Gmina z (dobrą) energią” oraz z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca w naszej szkole zorganizowano konkurs przyrodniczo-plastyczny dla klas I-VI pt. „Wykorzystanie energii wody - W wodzie drzemie wielka siła”.

Przedmiotem konkursu było wykonanie makiety ukazującej możliwość wykorzystania energii wody przepływającej, spadającej, falowania wody, prądów morskich, czy energii słonecznej zmagazynowanej w oceanach (różnica temperatur pomiędzy chłodnymi wodami z głębin, a ciepłymi wodami powierzchniowymi) i zamiany na energię mechaniczną (ruchu) lub elektryczną.

Laureatami zostali:
I miejsce (ex aequo) - Kinga Porwoł i Olga Porwoł kl. IVc
II miejsce - Hanna Czerny kl. Vc

Wyróżnienia otrzymali:
Patrycja Czogalik kl. Vas oraz Paweł Kisiel Vas

Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie w łączniku naszej szkoły i wzbudzały ogromne zainteresowanie, szczególnie „ruchoma” makieta zawierająca baterię słoneczną.

Gratulujemy!

Organizatorzy: Iwona Pszonka, Renata Nikel, Mirosława Skowronek