KONKURS uczniowie

MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE - SZANSA NA SUKCES

Już starożytni wiedzieli, że muzyka łagodzi obyczaje. Dziś dodatkowo wiadomo, że bardzo dobrze rozwija kreatywność, uwrażliwia na piękno otaczającego świata, a nawet ma działanie relaksacyjne i terapeutyczne. Dlatego szkolny konkurs wokalny „Szansa na sukces” odbił się szerokim echem wśród społeczności szkolnej. Uczestników było tak wielu, że przesłuchania trwały cały dzień. Repertuar był różny, co dodawało konkursowi uroku a komisji i publiczności umożliwiało posłuchanie piosenek nowych, jak i tych trochę starszych, m. in. przebojów Ireny Jarockiej czy Urszuli. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, bo poziom konkursu był wysoki. Po długich i zaciętych naradach postanowiono nagrodzić następujące osoby:

W kategorii klas IV-VI
Olga Porwoł (kl. IVc) - I miejsce
Emilia Piestrak (kl. Vb) - II miejsce

W kategorii klas I-III
Piotr Kowalczyk (kl. IIIc) - I miejsce
Emilia Musik (kl. IIIa) - II miejsce
Oliwia Raczek (kl. IIb) oraz Klaudia Grzybowska (kl. IIIc) - III miejsce ex aequo

Przyznano również wyróżnienia

W kategorii klas IV-VI
Rozalia Szczyrba (kl. IVb), Alicja Swoboda (kl. IVb), Martyna Kruczek (kl. Vb), Kinga Rozkosz (kl. Vc) oraz Hanna Salamon (kl. Vc).

W kategorii klas I-III
Lena Płoszaj (kl. IIc), Antonina Baczyńska (kl. Ia), Loventia Banghios (kl. Ib), Maja Chruszcz (kl. IIIa) oraz Nastazja Jędrych (kl. IIIc).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i umiejętności. Życzymy dalszych sukcesów, ale przede wszystkim radości ze śpiewania, jaką niewątpliwie dało się odczuć podczas trwania piosenkarskich zmagań.

Natalia Hyla
Mirosława Listewnik-Grzegorzek