KONKURS uczniowie

MY… NA DUŻEJ SCENIE

24 marca uczennice szkolnego koła teatralnego „Wesoła Kurtyna” wyjechały na I Spontaniczny Przegląd Teatrów w Języku Polskim, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Do przeglądu zgłosiło się 10 grup teatralnych z całego regionu od przedszkolaka po maturzystę.

My zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. „Tolerancja – elegancja”, które uwrażliwiało widza na wartości międzyludzkie, takie jak: akceptacja i szacunek dla odmienności, wyrozumiałość dla uczuć, poglądów, wierzeń i zainteresowań innych ludzi, otwartość i uznanie dla drugiego człowieka. Dla niejednej z nas było to ogromne przeżycie wystąpić po raz pierwszy na prawdziwej scenie w świetle reflektorów przed pełną widownią. Na szczęście wszystko się udało, choć trema była ogromna. Widownię najbardziej rozweselił nasz rap, w którym podkreśliłyśmy ważne znaczenie odmienności. Puentą były słowa: „Chociaż sporo dzieli nas, chcemy wspólnie spędzać czas. Różnorodność nas wzbogaca, po co w sprzeczkach się zatracać.”

Z zapartym tchem i wypiekami na twarzach oglądałyśmy występy pozostałych grup, były to między innymi baśnie: Kopciuszku, Jasiu i Małgosi, Śpiącej Królewnie, diable i pustelniku w wykonaniu młodszych „aktorów” a także komedie o rozterkach sercowych kawalerów wobec dam, w wykonaniu starszych kolegów z gimnazjum i liceum.

Obiecano nam, że spontaniczny przegląd teatralny wejdzie w kanon stałych imprez żorskiego Domu Kultury i będzie imprezą cykliczną, zatem już dziś zastanawiamy się nad ciekawym scenariuszem, aby znów wystąpić w tak niezwykłym i atrakcyjnym miejscu, próbując swych aktorskich sił.

SZKT z opiekunką p. Beatą Kojzar