WYCIECZKA uczniowie

WYCIECZKA 5C

3 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Sosnowca i Katowic. Uczestniczyła w niej moja klasa 5c, Samorząd oraz „Szkomirowcy”.

W Sosnowcu zwiedziliśmy redakcję „Dziennika Zachodniego” (DZ). Gdy weszliśmy do redakcji, przywitał nas tata Huberta, naszego klasowego kolegi. Zaprowadził nas na 4 piętro, gdzie czekał miły poczęstunek. Opowiedział o historii powstania gazety, jak wygląda jej produkcja i wiele innych ciekawostek związanych z „Dziennikiem Zachodnim”. Zadawaliśmy dużo pytań np.: czy gazety dobrze się sprzedają, jak wygląda dzień pracy dziennikarza, skąd dziennikarze czerpią pomysły na artykuły? Najbardziej zainteresowało nas internetowe wydanie gazety. Potem poszliśmy do drukarni „Dziennika Zachodniego”. Tam największe wrażenie zrobiła na nas ogromna maszyna, na której codziennie drukowana jest gazeta oraz inne, nie tylko polskie publikacje. Na sam koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i trafiliśmy na pierwszą stronę gazety „Dziennik Zachodni”!

Z Sosnowca pojechaliśmy do Katowic do Muzeum Śląskiego. To bardzo ciekawe miejsce. Zobaczyliśmy dużo obrazów słynnych malarzy, były tam również różne figury, posągi, wiele interesujących i różnorodnych wystaw. Potem poszliśmy na dół Muzeum, gdzie było dużo gier na temat Śląska oraz labirynt. Największą atrakcją była duża sala z lustrami.

Wycieczka była bardzo udana i interesująca. Wracaliśmy z uśmiechami na twarzach.

Alicja Loch klasa Vc