WYCIECZKA uczniowie

PODRÓŻE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO…

Tym razem celem naszego wyjazdu było odwiedzenie redakcji największej regionalnej gazety w Polsce, czyli Dziennika Zachodniego oraz zwiedzenie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Do redakcji pojechaliśmy na zaproszenie redaktora naczelnego – pana Marka Twaroga. Na spotkaniu w sali konferencyjnej dowiedzieliśmy się, na czym polega praca dziennikarzy i reporterów. Po całej redakcji oprowadził nas pan Adam Doszewski. Potem zwiedziliśmy nowoczesna drukarnię. Budynek redakcji położony jest poza centrum Katowic w strefie ekonomicznej i jest na wskroś nowoczesny. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Śląskie - w sercu Katowic – okazało się niesamowitym miejscem. Obrazy znanych mistrzów, historia śląska oraz sztuka współczesna przeplatają się i tworzą niesamowite wrażenie. Z pewnością jeszcze tam wrócimy….

Wycieczka była wspaniała i na długo pozostanie w naszej pamięci. Organizatorkom bardzo dziękujemy.

Samorządowcy z opiekunką.