ROZPOCZĘCIE ROKU uczniowie

ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY 2016/17

Rok szkolny 2016/17 rozpoczęła Msza św. w bazylice, podczas której wraz ze szkolnym katechetą ks. Andrzejem Króliczkiem modliliśmy się w wielu intencjach, dziękując Panu Bogu za wakacyjny odpoczynek i prosząc o dobry nowy rok szkolny.

Tradycyjnie (ze względu na słoneczny poranek) uroczystość szkolna odbyła się na zielonej murawie boiska, gdzie stęskniona za uczniami Pani Dyrektor przywitała wszystkich serdecznie, życząc wspaniałej 10-miesięcznej przygody zakończonej sukcesami na miarę oczekiwań i możliwości. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego dołączyła się do tych życzeń i zapewniła młodszych i najmłodszych kolegów i koleżanki o wsparciu na co dzień.

Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej, której rocznica przypada zawsze 1 września. Pani Dyrektora podkreśliła, jak ważna jest pamięć o historycznych wydarzeniach, także tych tragicznych, które są dla nas przestrogą: Potrzebne jest wasze dobro, by zwalczać zło, które przybiera dzisiaj różne oblicza – od złości, zazdrości, braku życzliwości, agresji po nienawiść szerzącą śmierć niewinnych ludzi.

Wraz z wychowawcami uczniowie poszczególnych klas udali się na pierwsze powakacyjne spotkania w klasach. Na pierwszoklasistów czekała wyprawka szkolna - pełna kolorowych niespodzianek – tak bardzo przydatnych w pracy i zabawie.

Jutro normalny szkolny dzień – zajęcia według planu, spotkania z nauczycielami przedmiotów, gwar na korytarzach… ale przecież już za 10 miesięcy znów wakacje!