WYDARZENIA uczniowie

WSPOMINAMY ŚW. JANA PAWŁA II

Szesnasty października, niezmiennie od roku 1978, kojarzy się z wyborem Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to ważne dla Polaków wydarzenie.

Chór pod kierunkiem p. Mirosławy Listewnik – Grzegorzek wyśpiewał piękne pieśni, nadając przedstawieniu wzruszający i podniosły charakter. „Barka”, ulubiona piosenka Jana Pawła II, „Abba Ojcze” i „Amen, jak Maryja” radośnie rozbrzmiewały w auli szkolnej, ciesząc zgromadzonych nauczycieli i uczniów. Między utworami zostały przypomniane najważniejsze wydarzenia z życia Wojtyły: jego wspomnienia z domu rodzinnego, ciekawostki z okresu studenckiego oraz najważniejsze poczynania, pielgrzymki i dokonane cuda z czasów, gdy Karol Wojtyła zasiadał na Stolicy Apostolskiej, a przygotowane w formie prezentacji zdjęcia, także z prywatnego archiwum rodziny Wojtyła, dopełniany wygłaszane wspomnienia. To wszystko sprawiło, że Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Rybniku po raz kolejny z odpowiednią wzniosłością i radością uczcił Dzień Papieski.

Dziękujemy paniom Mirosławie Listewnik – Grzegorzek oraz Patrycji Zorembie – Piszczan za przygotowanie uroczystości.

N. Hyla