WYCIECZKA uczniowie

WYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ

20 – 21 kwietnia byliśmy na wycieczce szkolnej w Kotlinie Kłodzkiej. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia katedry w Nysie, którą zalicza się do jednych z największych i najpiękniejszych świątyń gotyckich w Polsce. W Muzeum Papiernictwa poznaliśmy niezwykle ciekawą historię papiernictwa i drukarstwa oraz podziwialiśmy dzieła sztuki z papieru. Duże wrażenie zrobiła na nas Kaplica Czaszek w Kudowie – Zdroju. W Kłodzku przeszliśmy długimi korytarzami sławnej twierdzy, a także odbyliśmy spacer, podziwiając zabytkową część tego pięknego miasta. Smaczne posiłki i wygodny nocleg użyczyli nam gospodarze Villi Fortuna w Dusznikach –Zdroju. Kopalnia w Złotym Stoku była ostatnim punktem naszej wyprawy. Tam poznaliśmy ciężką pracę górników przy wydobyciu złota, zobaczyliśmy wodospad tryskający z wnętrza góry w głąb kopalni. Przejechaliśmy się podziemną kolejką, a w mennicy dowiedzieliśmy się, jak bije się monety. Zobaczyliśmy także, na czym polega wytapianie sztabek złota. W Muzeum Minerałów zaciekawiły nas niezwykłe okazy skamielin i różnobarwnych kamieni. Wycieczka była bardzo udana, a przywiezione pamiątki jeszcze długo będą nam przypominać o mile spędzonych ze sobą chwilach.

Klasa Vb i Vc z wychowawcami