WYDARZENIE uczniowie

HAPPENING „NIE TRUJ! WYKORZYSTUJ ENERGIĘ SŁOŃCA, WODY, POWIETRZA!”

W maju klasy: IIIc, Ia i IVb wzięły udział w happeningu „Odnawialne źródła energii”, który zorganizowany został w ramach projektu „Gmina z (dobrą) energią” i był kontynuacją ubiegłorocznych działań pod hasłem „Palący temat – niska emisja”. W tym roku dzieci przebrane za powietrze, wodę i słońce promowały wykorzystywanie tzw. energii „zielonej”, a jednym z prezentowanych haseł było: „Słońce, wiatr, biomasa, woda – wszystkim energii doda!”.

Uczniowie spotkali się też z prezydentem Rybnika panem Piotrem Kuczerą, któremu przekazali listy z podziękowaniami za działania ekologiczne organizowane na terenie naszego miasta.

Happening wzbudził duże zainteresowanie i wiele pozytywnych emocji wśród mieszkańców Rybnika. Ukazało się też wiele artykułów na jego temat w lokalnych mediach.

rybnik.eu
nowiny.pl