WYNIKI KONKURSU „POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ”

W tym tygodniu, drugiego lutego, odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział aż 77 uczniów z klas 4-6. Oprócz wiedzy typowo ortograficznej, sprawdzał użycie w zdaniach trudnych wyrazów, tworzenie zwrotów i wyrażeń frazeologicznych oraz znajomość reguł. Mamy już wyniki!

Najlepiej w naszej szkole poradzili sobie:
1. Alicja Chojnacka V a
2. Martyna Kolarczyk VI c
Stanisław Fritz VI c
Milan Wowra VI b
3. Przemysław Nagrodzki VI b
Maciej Gliwa V b
GRATULUJEMY!!!

Wyniki poszczególnych poziomów klas:
Klasy czwarte:
1. Katarzyn Siedlaczek IV c
2. Natalia Beer IV a
Emilia Boras IV c
3. Michał Porcz IV b

Klasy piąte:
1. Alicja Chojnacka V a
2. Maciej Gliwa V b
3. Marlena Nowogrodzka V c
Amelia Parka Va

Klasy szóste:
1. Martyna Kolarczyk VI c
Stanisław Fritz VI c
Milan Wowra VI b
2. Przemysław Nagrodzki VI b
3. Zuzanna Frelich VI c

Na konkursie wojewódzkim w Gliwicach reprezentować naszą szkołę będą Stanisław Fritz i Martyna Kolarczyk (jest to konkurs tylko dla szóstoklasistów).

Na konkursie miejskim w drużynie znajdą się: Alicja Chojnacka, Stanisław Fritz i Martyna Kolarczyk. Ponadto jeszcze kolejna piątka osób weźmie w nim udział i jako publiczność i także wspomoże swoimi wiadomościami naszych najlepszych. A będą to: Milan Wowra, Przemysław Nagrodzki, Maciej Gliwa, Marlena Nowogrodzka i Amelia Parka. Tutaj decyduje konkretna ilość punktów, którą dziecko otrzymało na konkursie szkolnym.

Wszystkim gratulujemy i czekamy na kolejne etapy konkursu!

w imieniu polonistek zebrała A. Fuchs