KONKURSSUKCES MATYLDY I STASIA

I znowu sukces!!! Aż dwójka naszych uczniów zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2015. Jest to Matylda Krajczok z klasy 6b (pierwsze miejsce na 1500 osób startujących) i Stanisław Fritz (15 miejsce w Polsce). Bardzo się cieszymy i trzymamy kciuki w drugim etapie, do którego przeszło trzydziestu najlepszych znawców „Harrego Pottera”. Dalsze rozgrywki odbędą już 25 kwietnia na zamku w Mosznej.

Sam konkurs jest bardzo ciekawy i arcytrudny. Sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania i analizowania informacji, redagowania krótkich tekstów użytkowych oraz skonfrontowania ich z rówieśnikami z innych miejscowości. Obejmuje literaturę autorstwa J. K. Rowlling – serię książek o przygodach Harry’ego Pottera (Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i Więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. I i II).

Bardzo się cieszymy z ogromnego sukcesu Matyldy i Stasia i życzymy im wspaniałej zabawy w prawdziwym zamku, gdzie czekają na nich niewiarygodne atrakcje.

Aleksandra Fuchs